Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 32

Thread: Techniki wymagające poprawy

sopel
    Guest

Techniki wymagające poprawy

"Proszę bardzo, zróbcie listę najgorszych technik z każdej specki z opisem co jest w nich nie tak.
    Każdy może zrobić własną. "
    Pozwolę sobie zacytować Compera

I do dzieła.

1 Post na osobę wystarczy, każdy chyba edytować potrafi. ~Bidzys

sopel
    Guest
    1. Druga technika kontroli Komori Seichu ponieważ wygląda to tak.
    http://scr.hu/2h0x/iuvgz
    Dałbym tym nietoperzom jakieś hp, czy techniki a nawet żeby tych nietoperzów było kilka.
    Wszystkie jego atrybuty techniki itd. mogłyby być zależne od ilości kinjutsu.
    EDIT
    Mimo zmian nietoperzy, niby mam przywołac 3 jak z opisu techniki, przywołuje 2. 1 z nich dostaje hita to umierają obaj i dalej mają 100hp. http://scr.hu/2h0x/29gpq
    EDIT 2
    Niby przywołują się 2 ale 1 sam po turze znika i dalej jest 1 który ma 100hp

2. Mushinkei z czasoprzestrzeni. Jeśli dobrze pamiętam to do tej pory nie wyrywa z uwięzienia jak powinno, dodatkowo trwa tylko 1 ture. Blok na 1 ture też jest hmm... bezużyteczny teraz. Najlepiej to jakoś zmienić tą technike na bardziej przydatną.
    http://scr.hu/2h0x/8xe3i

3. Kunai Jiku, pierwsza technika czasoprzestrzeni. Chyba każdy uważa ją za totalnie bezużyteczną, nie przypominam sobie żeby ktokolwiek jej kiedyś poważnie używał.
    http://scr.hu/2h0x/ydp5p
    Mimo zmiany wzoru, +15 do obrażeń mentalnych to mało, celność technik uważam za zbędną.

4. Ningen to Ningyo, przedostatnia technika kontroli. http://scr.hu/2h0x/o2di2
    Jeszcze kiedyś, kiedy status przechodził przez bloki, technika była bardzo silna, lecz gdy zostało to zmienione, technika przestała istnieć. 1200 czakry za tak bardzo niepewny status bez żadnego dmg w dodatku na 1 cel. Przy obecnej mecie co najwyżej trafie niestety w klony czy blok.
    Dałbym tutaj może jakieś 4 cele z jakimś dodatkowym statusem

5. Trzeba również zwrócić uwagę na kilka Kekkei Touta a szczególnie Jinton(Pył), Hikaton(Krew), Kesshoton(Plazma).

Jintonowi(którego status nie działa w pełni jak powinien) dałbym inny status, a mianowicie "Oderwanie kończyn" całkowicie zmienił. Powiedzmy x% na osłabienie przeciwnika (coś jak unton ale w przeciwną strone) które osłabiałoby dmg przeciwnika o y%
    Przykładowo x 40-75%, y 40-75%.

Hikatonowi również zmieniłbym działanie statusu ponieważ aktualny status ile by % nie miał to będzie to albo za mało albo za dużo. Dałbym większe x% na wejście a status nagłej śmierci zamieniłbym na y% szanse na nieudaną technike przeciwnika.
    Przykładowo x 30-75%, y 60-80%.

Na Kesshoton nie bardzo mam pomysł ale wydaje mi się że podwyższenie % i dmg od max hp by wystarczyło.

6. Ostatnia technika kontroli która w żaden sposó nie poraża swoją siłą ani skutecznością. Osobiście chciałbym żeby w każdym drzewku TA ostatnia technika była czymś wyjątkowym czego nie moge powiedzieć o kontroli a innych za dobrze nie znam ponieważ nimi nie gram. Aktualnie wygląda to tak http://scr.hu/2h0x/a860l, jak dla mnie to troszke żałosne by ostatnia technika posiadała tyle samo % na skuteczną kontrole co reszta technik kontroli(bo przecież wszystkie posiadają takie same % prócz jednej, bardzo bardzo ryzykownej). Niby taka fajna technika bo posiada całkowitą kontrole na 3 cele(akurat na 3 klony czy edosy w większości przypadków) ale co z tego jak prawie nigdy nikogo nie złapie bo przywołańce albo mały %.
    Nwm jak ją zmienić, też nie chce niczego narzucać.

7.
    12.01 22:26
    Karada no Ryoshu, przedostatnia technika kontroli, blok na 3 tury, 1500 czakry, NAJDROŻSZY BLOK w całej grze, jego skuteczność wynosi aktualnie 66%, nie potrafie tego ogarnąć umysłem niestety dlaczego najdroższy blok w tej grze jest jednym ze słabszych. Ja rozumiem że są itemy dające % do bloków, ale to chyba troche przesada jest. Akutalnie nic w kontroli nie zostało. Chciałbym pozdrowić ale nie moge.

To samo tyczy się całego statusu kontroli, chciałbym o logiczne wytłumaczenie dlaczego nie moge go używać na bosa ? Jeżeli tak ma to w przyszłości wyglądać to najszybszą opcją byłoby usunięcie wgl tej mało użytecznej drogi jak nie bezużytecznej lub postarać się coś ogarnąć i przerobić jej pare technik, w tym naprawić te nietopery i blok. Osobiście również uważam że jest za dużo technik KONTROLUJĄCYCH a za mało różnorodności w tej drodze.

8. 13.01 21:18
    "wszystkie techniki są 1 celowe zaletą tego KG było omijanie blokad
    nie mam tutaj konkretynych propozycji, na pewno pomogła by zmiana niektórych technik na aoe, lub jakaś ogólna przebudowa tego KG, jednak wolałbym to zostawić osobom, które aktywnie z tego korzystają"

pozwoliłem sobie przytoczyć dwildrisa wypowiedź i rzeczywiście jakby teraz na to spojrzeć z aktualnym omijaniem i blokami te kg straciło bardzo dużo na swojej efektywności

Narutowaleczny
    Guest
    ja zrobie swoja z tego czym gram:

EDIT PO ZMIANACH Z DNIA 12.01.2015

klony ? sa jak najbardziej okej tylko nie rozumiem jednego skoro kazenbon uzywa technik 2/3 dlaczego trzeba trenowac mu 60% wiecej zdolek?

do tego wybuchowy klon jest dalej za slaby (wedlug mnie)

a tak cala specka klonow jest bardzo fajna nie mam zastrzezen

abso w trakcie testowania dlatego nie opiniuje ale wyglada o niebo lepiej

EDIT: Jeśli wejdzie poprawka Demona do Denryoku Chōryū to należy przerobić tą technike na atak bo jak mam wysysać smieszne ilości hp i 3 razy być bitym w tym czasie to lepiej zrobić z tej techniki atak omijający blok na zasadzie po użyciu gracz ma pomieszane kanały chakry czy coś i traci hp co ture a my je dostajemy bez konieczności kontaktu wtedy % moga byc o wiele mniejsze gdyz nawet teraz kończy sie tak że po użyciu tego skilla dostajemy status a po nim nastepny i do konca walki jest zonk, w obecnoej formie rekompenuje nam to te wyssanie ale jak demon chce oslabic to juz nie bedzie rekompensowac

porównam to z innymi statusami w walce przy obecnym hp dla nie kumatych:

Podpałka na 5 tur zabiera 25% hp nie narazajac nas na atak, czesto polaczona z krwawieniem daje strate 10% co ture

przyklad podam z walki:

1tura , uzywam wyssanie na 3 tury
    -gracz uzywa podpalki + krwawienia(jestem odsloniety wiec wchodzi zawsze) i wysysam mu 15% zycia

2 tura trace od podpalen i krwawien 10% hp
    -rywal czestu tu juz nie atakuje czyli blok lub buff i z wyssania nici

3 tura trace od podpalen i krwawien 10% hp
    -rywal mnie atakuje albo statusem albo dmg , ja wysysam mu 15% hp on zadaje mi dmg w okolicach 20% moich hp

4. tura uzywam bloku dalej trace od podpalen i krwawien 10 % hp (uzyje bloku jeśli w tych 3 turach wyzej nie dostane stuna)
    -rywal albo omija tutaj blok albo jak cudem zablokuje to nic sie nie dzieje

5 tyra dalej trace hp 10% z podplaki i krwawien
    -zaluzmy ze rywal nie atakuje

wniosek jeden trace około 70% swojego hp, a dostaje max 45% jesli wczesniej uzyje jakiegos wzpomagacza do wyssania + jesten narazony 3 tury na dmg i 3 tury na statusy . Wniosek 2 prosty nic nie zmieniac lub zrobic zdolnosc oslabiajaca przez blok .Dodatkowym minusem sa gracze idacy pod dmg malo wysssiesz bo ma malo hp a w tube dostajesz zdrowo 3 razy lub 2 jak uzyje bloku ,dziekuje za uwage

w shakutonie :
    Shakuton: Nichinaishuuk brakuje mi dmg bo dezo wcale nie wchodzi przez resisty

Shakuton: Kyoujouki no Hitoya ta jest źle zrobiona jak dla mnie powinna miec jakas redukcje w % a nie 15k deffa ,po co mi 15k deffa jak dostaje hita za 500k ,zmniejsza to moje obrazenia o marne 15k a za to podpala rywala porównujac do podobnej techniki w taikaton to jest zalosna bo tam jest 99% redukcja i podpalka z cd 10 tur

to lista zastrzezen z mojej drogi ktora znam najlepiej ze wszystkich

PS: Do Demona >>> dlaczego sobie nie oslabisz tarczy tai katon z redukcja 99% i podpalka cd 11 tur?

Shini
    Guest
    To na klątwy ja ponarzekam choć raz już o tym pisałam bo nie wiem czy to błąd czy celowe ale chodzi o technikę Itami no Oni z klątw.
    Mianowicie nie dość że prowokuję do ataku siebie to jeszcze przy tym ginę...
    Jeśli ta technika ma służyć szybszemu zwycięstwu mojego przeciwnika to ja dziękuje..

Kolejorzlp
    Guest
    Tylko jedna rzecz którą już Sopel wymienił ale również dodam by nie umknęło

"Druga technika kontroli Komori Seichu ponieważ wygląda to tak.
    http://scr.hu/2h0x/iuvgz
    Dałbym tym nietoperzom jakieś hp, czy techniki a nawet żeby tych nietoperzów było kilka.
    Wszystkie jego atrybuty techniki itd. mogłyby być zależne od ilości kinjutsu."

EDIT. Menmak wasz przywołaniec przynajmniej technik używa

Menmak
    Guest
    technika klątw:
    kongo shit.jpg
    technika na wysoki lvl, za dużą ilość kinjutsu jest całkowicie nieprzydatna
    przywołaniec ma zbyt mało życia by dość długo wytrzymał, oraz używa nieprzydatnych technik

technika czasopki:
    mushinkei.jpg
    podobno wyrwanie z uwięzienia nie działa, ale w sumie ciężko jest trafić techniką 1-turową w uwięzienie, można by zwiększyć nawet do 3 tur (zmniejszając skuteczność bloku)

techniki barier:
    kanmon i shoheki no kyoka, wg mnie te bloki powinny trwać 2 tury

techniki z omijaniem bloków - tutaj szanse na ominięcie bym zmniejszył we wszystkich technikach do poziomu kg prędkości ponieważ omijanie jest zbyt przydatnym statusem, który najczęściej decyduje o wygraniu walki, więc nie powinien wchodzić zbyt często

EDIT. Kolej, ale jakich? xD

Purek
    Guest
    Kryształ: krystalizacja(uwięzienie) bardzo przeszkadza w grze w PVM(solo) jak i w PVM(drużynowym) nie dość że mamy w Krysztale tylko 2 ataki to jeszcze te 2 ataki potrafią wszystko popsuć.

Uwięzienie - 50% DMG, 2 techniki KT, pet, klony, edosy nie mogą atakować.
    To samo w walkach drużynowych.

@up zgadzam się ^^ miałem kiedyś klątwy, mogliby mu dać coś w stylu odbicia.

Sidzior
    Guest
    Ja chcę wnieść o drastyczne zmniejszenie szans na ominięcie blokad.

Na pewno nie robię w tym momencie gry pod siebie bo do sen i kt mi jeszcze daleko, ale dopóki tych statusów nie było, pvp miało jeszcze sens.

Niech gracze mają sobie dmg na 1 hit K.O. ale niech będą zmuszeni do włożenia go w odpowiednią turę, bo z czasem taki dmg wypracuje każdy, a strategia to już kwestia inteligencji.

Karashi
    Guest
    15.01.2015 22:12
    Mianowicie chodzi o całe KG Futton
    po ostatnich balansach sporo technik dostało omijanie które ciut zostało znerfione i Wrzątek teraz nie ma nic oryginalnego omijania teraz wszedzie od groma więc proponowałbym dorzucić coś Futtonowi
    Co? Może być jakiś z podstawowych statusów Jaki? Niech CompeR zdecyduje bo zaraz każdy bd gadał jak ja zaproponuje że pod siebie xD
    PS.A no i celność tam trzeba naprawić xD bo daje przeciwnikowi :/

Raizer
    Guest
    No to jeszcze raz.
    Przede wszystkim o tym co ja mam.
    KLONY
    1.Kanzenbon - skoro używa 2 poziomu technik to nie powinien posiadać 60% statystyk gracza.
    O ile HP i chakra mogą zostać to zdolności utrudniają grę, szczególnie mentalnym.
    2.Klon Ognia - Zwiększyć mu hp i dmg zadawany po śmierci
    KONTROLA
    1.Ningen to Ningyō - przechodzenie przez blokady (zmniejszyć szansę na wejście)
    2.Karada no cośtam - najdroższy blok, za mały procent szans na wejście